Pamiętaj, nie jesteś sam!

04.02.2017

Szary, mizerny wieczór się zapowiada, jest godzina 19:49, a mnie oczy same się zamykają...
Siedzę na łóżku i wysłuchuje co wokół mnie się dzieje.
W takiej ciszy jak dzisiaj człowiek myśli o głupotach, jeszcze jak ktoś ma problemy emocjonalne to już w ogóle katastrofa!
W powietrzu może czyhać "świństwo", które z minuty na minutę może eksplodować, a skutki takiej bomby emocjonalnej mogą być nieodwracalne.
Kiedyś sama należałam do "tamtych" ludzi, które nie potrzebowały wiele żeby się załamać.
Byłam słaba, za słaba aby zawalczyć o siebie i nie miałam też w nikim oparcia, owszem...taki ktoś się zjawił po długim czasie ale niestety okazał się "błędnym kołem".

Chciałabym Was uświadomić w tym, że nigdy nie będziecie sami, zawsze będzie ktoś podobny do Was.
Ktoś kto stracił sens istnienia, ktoś kto wie co czujesz, ktoś kto Cię nie odtrąci!
 
Nie możecie tchórzyć, nie możecie myśleć tylko o sobie.
Mówią, że osoba która targnie się na swoje życie jest egoistą, ale czy to prawda?
To zależy jak kto na to patrzy, faktem jednak jest, że w momencie największej rezygnacji  myślimy tylko o sobie. Chcemy zakończyć naszą "mękę", cierpienia/smutek i właśnie wtedy zapominamy o tym jak poczują się Ci, dla których w rzeczywistości jesteśmy ważni. 
Nawet jeśli myślisz, że każdy się odwrócił i nikt Cię nie lubi to jesteś w błędzie, bo takich zatraconych ludzi jest znacznie więcej, oni najczęściej 'grają' i mają dwie maski.
Mają "poker face", nie widać po nich, że serce im krwawi, często rozbawiają innych, są towarzyscy i przeważnie uśmiechnięci.
Przechodząc obok - nawet nie przejdzie Ci przez myśl, że może akurat ten człowiek stacza wewnętrznie ze sobą bitwę. Tacy ludzie są dla innych w dzień, ale kiedy gasną światła to w końcu uwalniają swoje łzy, często to jest morze łez. 
Jak widzisz kogoś kto jest każdego dnia radosny to zwróć na niego większą uwagę, zapytaj jak się czuje, czy może chciałby z Tobą otwarcie porozmawiać o życiu, czy nie chciałby się wyżalić etc. Może właśnie wtedy znajdziesz swoją bratnią duszę?!
Spróbuj, nie pożałujesz!
Nic nie stracisz, jednak możesz zyskać - PRZYJACIELA!
Prawdziwy jest jak skarb, bardzo drogocenny skarb. 

Dobrego wieczoru Kochani, bądźcie uśmiechnięci.

Wasza B.
Komentarze

  1. znaleść taką osobę to teraz rzadkość każdy powie... wymyślasz ubzdurałaś coś sobie...napewno tak nie jest..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie każdy :) Bo są jeszcze osoby, które autentycznie się zainteresują twoim samopoczuciem ale trzeba na taką osobę trafić, jeśli juz trafisz to z pewnością Ci tak nie powie :) Myślę, że to kwestia czasu i cierpliwości :)

      Usuń

Prześlij komentarz